کولر-گازی-اسپلیت

اسپلیت که با نام کولر گازی و نامهای دیگر چون کولر اسپلیت و گاها اسپلیت شناخته می شود از جدید ترین تجهیزات در گرمایش و سرمایش فضاهای داخلی محسوب می شود. در ادامه در مورد اسپلیت یا کولر گازی چیست خواهیم خواند.

از امتیازات کولر گازی می توان به صدای کم در حین کار، طول عمر بالا و مصرف بهینه برق اشاره نمود.

کولرگازی یا اسپلیت در واقع هم دما و هم رطوبت و هم ذرات گرد و غبار را کاهش می دهد.

تهویه مطبوع یعنی کنترل دما، رطوبت و گرد و غبار به همین دلیل کولرگازی از جمله تجهیزات تهویه مطبوع به شمار می رود.

انواع کولر گازی یا اسپلیت

  • کولر گازی یا اسپلیت دیواری
  • کولر گازی یا اسپلیت ایستاده
  • کولر گازی یا اسپلیت پرتابل
  • کولر گازی یا اسپلیت پنجره ای

ویژگیهای اسپلیت دیواری و اسپلیت ایستاده

اسپلیت دیواری و اسپلیت ایستاده از یک کندانسور و یک پنل داخلی تشکیل شده اند که برای اتصال به یکدیگر نیاز به لوله کشی دارند توجه به این نکته لازم است که این لوله ها باید از جنس مس باشند.

برق مورد نیاز برای اسپلیت های دیواری معمولا تک فاز 280 ولت و اسپلیت های ایستاده معمولا سه فاز و 380 ولت می باشد. عموما اسپلیت های ایستاده با توجه به ظرفیت بالایی که دارند معمولا برای محیط هایی با متراژ بالا مانند منازل مسکونی با متراژ بالا، مساجد، اداره ها، فروشگاه ها و غیره استفاده می شوند. اسپلیت دیواری معمولا بیشتر برای منازل مسکونی یا اداره ها استفاده می شود.

اسپلیت های پرتابل و کولر های پنجره ای به کندانسور بیرونی و لوله کشی نیاز ندارند . ظرفیت آن ها بسیار کم می باشد و صرفا جهت سرمایش محیط های بسیار کوچک استفاده می شوند.

ویژگیهای کولر گازی پنجره ای

کولر گازی پنجره ای جزو ابتدایی و ساده ترین انواع اسپلیت یا کولر گازی است. تمامی اجزای این سیستم به صورت یکپارچه بوده، بدین معنی که کمپرسور و فن در یک پک قرار دارند. نام گذاری کولر گازی پنجره ای به این علت است که قسمتی از دستگاه باید در محیط داخل و قسمت دیگر به سمت بیرون در مجاورت هوای آزاد قرار گیرد. این کولر های گازی هم مانند سایر سیستم های تهویه مطبوع نیاز به سرویس و شارژ گاز دارند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد اسپلیت یا کولر گازی چیست و همچنین مشاوره در مورد انتخاب کولرگازی مناسب مکان نصب شما، می توانید با فروشگاه ایرانیان، نمایندگی کولر گازی میتسوبیشی، تماس حاصل فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *